Počátek (1926 - 1950)

7. října 2008 v 12:21 | Hips |  Historie
Klub Chicago Blackhawks (tehdy pod názvem Black Hawks) byl založen 25.září 1926. Organizace Blackhawks patří mezi šestici klubů (Original six), kteří NHL založily. Znak indiána, kterého mají "černí jestřábi" od svého vzniku za své logo, je nápad bývalého manažera Hawks majora Frederica McLoughlina, který vedl Blackhawks celých 16 let.

Jestřábi v roce 1930 získali nového kouče. Funkce se ujal bývalí kapitán týmu Dick Irvin. Ten plnil kapitánské povinnosti "jestřábům" od 1926 do roku 1929, kdy svou kariéru ukončil. Ve své premiérové sezoně 1930/31 se Irvinovi podařilo dovést klub až do finále, kde však podlehli Montrealu Canadiens.

Dalším důležitým datem je sezona 1933/34. To Chicago Blackhawks získali první Stanley Cup. To však bylo už pod vedením kouče Tommyho Gormana. Zisk Stanley Cupu především patřil záslunou vynikajícího brankáře Chucka Gardinera, který následně po tragickém skonu rozesmutněl nejenom celé Chicago, ale i NHL.

Poté následovali o něco chudší roky Blackhawks. Krásné období opět přišlo v sezoně 1937/38 kdy se klubu podařilo pod hráči jako Johnny Gottselig, Lionel Conacher nebo Paul Thompson vyhrát svůj druhý Stanley Cup pod vedením výborného kouče Billa Stewarta.

Po tomto úspěchu padla na Blackhawks krize, která trvala dlouhých 20 let. Přesto dres "černých jestřábů" oblékali velikáni mezi mantinely jako Bill Mosienko, Doug a Alex Bentleyovi nebo Al Rolins.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama