Nová éra (1950 - 1990)

8. října 2008 v 22:26 | Hips |  Historie
Horší léta skončila teprve až s příchodem nového manažerem. Billa Tobina vystřídal Tommy Ivan a změna byla znát. Do klubu přivedl v roce 1958 kouče Rudyho Pilouse. Jeho příchod vyvrcholil roku 1961, kdy Blackhawks získali Stanley Cup. Další úspěchy byli finálové účasti (1962, 1965 a v 1967 i vítězství v NHL).

Chicago Blackhawks mělo opravdu vynikající tým, kterému jasně vévodili čtyři hráči historie klubu. Vedle vynikající brankáře Glenna Halla a neméně skvělého obránce Pierre Pilota to byli i dva famózní útočníci - Stan Mikita a Bobby Hull. Nebyli to samozřejmě jediní hráči co si své místo v historii klubu vydobili sami. Hráči jako Al Arbour, Elmer Vasko, Ken Wharram, Dennis Hull a Phil Esposito patří také k velké historii klubu.

Se začátkem sedmdesátých let skvělá éra tohoto týmu skončila, přesto v roce 1970 vyhráli Blackhawks zákl. část NHL a v letech 1971 a 1973 se úspěšně prodrali až do finále Stanley Cupu. K těmto úspěším se řadí bezesporu největší hvězda a to brankář Tony Esposito. Tento skvělý brankář byl svému klubu naprosto věrný a to i přesto, že klub většinou v prvních kolech Play-Off vždy vypadl.

Osmdesátá léta by se dala nazvat jako na houpačce. Lepší sezony z horšími. Celkově 4x "černí jestřábi" vypadli v prvním kole a 5x skončili před vrcholem finále Stanley Cupu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama